poniedziałek, 10 lipca 2017

TAKI MAŁY, TAKI DUŻY MOŻE BYĆ WOLONTARIUSZEM!


Przedszkolaki pomagają, innym ludziom radość dają!Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony, przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji Lokalne Centrum Społeczno – Kulturalne w Lisowicach zaprosiło przedszkola Gminy Pawonków do udziału w konkursie, polegającym na przedstawieniu działań wolontariackich, podejmowanych przez przedszkolaków i ich nauczycieli w roku szkolnym 2016-2017, w formie teatrzyku. 
Do konkursu zgłosiło się jedno przedszkole, z Łagiewnik Małych. 23 czerwca, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, dzieci przedstawiły program pt.: Radość z pomagania, przygotowany pod kierunkiem pani dyrektor Danuty Schoder. Dzieci zaprezentowały w jakie działania angażowały się w ciągu całego roku szkolnego, opowiadając o nich i inscenizując je. Podczas występu na dużych sercach wypisane były nazwy akcji:
- Sprzątamy naszą wioskę
- Pomagamy zwierzętom, zbieramy karmę
- Gotujemy dla rodziców
- Super przedszkolaki, serwują przysmaki
- Świąteczne niespodzianki dla seniorów
- Niespodzianki pani Justynki
- Grosiki zbieramy, na akcję góra grosza wysyłamy
- Pomagamy Zosi i Kacperkowi (zbiórka nakrętek)
- Szykujemy prezenciki dla małej Oli
- Misjom pomagamy, gdy znaczki zbieramy
- Mamo, tato – zagraj z nami przedszkolakami
- Poczytaj nam kolego, koleżanko

Dzieci, w nagrodę za występ i całoroczne działania wolontariackie, w które zaangażowani są również rodzice i inne osoby współpracujące z przedszkolem, otrzymały medale i książeczki oraz zestaw do prac kreatywnych.


Prezentacja przygotowana przez panią dyrektor Danutę Schoder i wykonana przez dzieci utwierdza w przekonaniu, że od najmłodszych lat można angażować dzieci do aktywnego pomagania potrzebującym, i tym samym uwrażliwiać je na drugiego człowieka. Głośne śpiewy dzieci oraz ich uśmiechy dowodzą, że nie są to działania trudne, a wręcz przeciwnie, dawanie sprawia dużo radości. Pamiętajmy zatem, że każdy z nas ma coś, co może dać innym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz