środa, 24 października 2018

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

 22 października odbyło się spotkanie autorskie. Gościliśmy na nim pana Wojciecha Widłaka, autora popularnych i lubianych wśród dzieci opowiadań o Panu Kuleczce. Dzieci ze szkoły podstawowej w Pawonkowie bardzo ucieszył fakt, że będą mogły poznać pisarza, którego książki są im dobrze znane. Po przywitaniu się i przedstawieniu pan Wojciech rozmawiał z dziećmi o tym, co jest potrzebne, żeby napisać książkę, o tym jak on został pisarzem oraz gdzie można poznać Pana Kuleczkę.  Dowiedzieliśmy się też jak ta postać została wymyślona. Następnie 

autor przeczytał jedno z opowiadań i rozmawiał z dziećmi na tematy w nim poruszone. Przy okazji poznaliśmy innych bohaterów cyklu, a mianowicie kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk oraz oglądaliśmy ilustracje. Przekonaliśmy się w tym momencie, jak ważną rolę pełnią one w książkach dla dzieci i kto rysuje Pana Kuleczkę. Podczas czytania historyjki wybrane dzieci wcielały się w postacie bohaterów, a w zabawie z workiem z pomysłami ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię. Dzieci miały również sporo pytań do pana Wojciecha, a po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi ustawiły się w długiej kolejce po autografy.


Na spotkaniu rozdane zostały także nagrody dla uczestników konkursu świetlicowego. Prace dzieci można było oglądać na przygotowanej gazetce. 
Bardzo przyjemnie i w doborowym towarzystwie spędziliśmy to poniedziałkowe przedpołudnie. Dzięki wspaniałej atmosferze przenieśliśmy się w magiczny świat literatury. Klimat ten zawdzięczamy panu Wojciechowi, który w bardzo interesujący i serdeczny sposób wprowadził dzieci w krainę książki, a także dzieciom aktywnie uczestniczącym w zabawie.

Szczególnym uczestnikiem spotkania z Panem Kuleczką i jego twórcą była Helenka, która marzyła o tym od dawna. Dziewczynka często bierze udział w zajęciach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawonkowie i Lokalne Centrum Społeczno - Kulturalne w Lisowicach, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zorganizować to wyjątkowe wydarzenie i sprawić Helence radość. 
Dziękujemy panu Wojciechowi za wizytę w naszej gminie, a pani Katarzynie Respondek - nauczycielce ze szkoły podstawowej w Pawonkowie, za pomoc w zorganizowaniu spotkania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz