wtorek, 8 stycznia 2019

KONCERT ŚWIĄTECZNY 2019"Piękno czasu polega na tym, że nie możesz go zmarnować z wyprzedzeniem. Kolejny rok, kolejny dzień, kolejna godzina czekają na ciebie, tak doskonałe, tak nienaruszone, jakbyś nigdy nie zmarnował ani nie nadużył ani jednej chwili swojego życia. Jeśli tylko chcesz, możesz odwrócić kartkę  w każdej godzinie".

6 stycznia 2019 r. odbył się Koncert Świąteczny. Spotkanie organizowane od 12 lat, cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie biorą w nim udział. W tym roku gościliśmy zespół muzyki dawnej ALTA, w składzie: p. Aleksandra Hanus - śpiew, p. Agnieszka Szwajgier - grająca na instrumentach dętych: szałamaja, flety, cornamuse, pomort oraz fidel, p. Witolg Wilgos - grający na lutni i teorbie. 
Zespół muzyki dawnej ALTA skupia profesjonalnych muzyków specjalizujących się w wykonywaniu muzyki świeckiej i religijnej z okresu XV-XVII wieku. W repertuarze zespołu znajdują się utwory wokalne i instrumentalne najwybitniejszych kompozytorów dawnych epok (m.in. Jan z Lublina, Wacław z Szamotuł, Orlando di Lasso, Mikołaj z Krakowa, John Dowland, Clement Jannequin). 
W czasie koncertu usłyszeliśmy również opowieści o dawnej muzyce i instrumentach, które mogliśmy z bliska obejrzeć po występie. Zaśpiewaliśmy także wspólnie kilka kolęd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz