poniedziałek, 3 lutego 2020

FERIE BEZ NUDY

Zimowy Klub Twórczy
W czasie tegorocznych ferii nie sposób było się nudzić. Wśród propozycji przygotowanych przez Lokalne Centrum Społeczno-Kulturalne i Gminną Bibliotekę Publiczną znalazło się wiele różnorodnych zajęć, dostępnych dla każdego chętnego dziecka.

Rozpoczęliśmy spektaklem pt.: "Kramik z wierszami" w wykonaniu Teatru edukacyjnego Gabi Art, który odbył się w Gwoździanach. 

Zimowy Klub Twórczy
Swoją kreatywność mogliśmy rozwijać podczas Zimowego Klubu Twórczego. W Lisowicach, Kośmidrach, Gwoździanach, Pawonkowie i Łagiewnikach Małych wykonywaliśmy kolorowe koszyczki z kwiatkami i fantazyjne serduszka oraz mydełka i osikowe papugi. 

Zajęcia z fotografii
Miłośnicy fotografii mogli wziąć udział w spotkaniach z panią fotograf, która zaprezentowała różne aparaty oraz przygotowała zajęcia, podczas których dzieci poznały elementy fotografii tradycyjnej, historii oraz wyposażenia ciemni fotograficznej, a także wzięły udział w warsztatach z wykorzystaniem materiałów światłoczułych. 

Zajęcia stolarskie
Z kolei zainteresowani pracami stolarskimi zbijali, a następnie malowali karmniki dla ptaków. 

Dzień Babci
W Dzień Babci spotkaliśmy się w Pawonkowie, aby świętować wspólnie z babciami i wnukami. Na początek obejrzeliśmy spektakl pt.: "Królowa Śniegu", a później wnuki wykonywały złote medale dla babć, które w tym czasie częstowały się kawą i ciastem.

Dzień Babci

W LCSK odbyły się również dwudniowe zajęcia taneczne, zawierające elementy tańca i zabaw ruchowych. 

Podczas poranków w muzeum, dzieci poznały historię wykopalisk w naszej cegielni, ciekawostki dotyczące ery i życia dinozaurów, a także mogły zobaczyć i dotknąć skamieniałości znajdujących się w muzeum. Quiz i różne zadania dotyczące prehistorycznych gadów oraz zajęcia plastyczne, czyli malowanie gipsowych figurek i tworzenie odcisków w masie solnej, dopełniły całość.
Sensoplastyka
Ostatnią z zaproponowanych atrakcji była Sensoplastyka (R). Są to zajęcia uruchamiające wszystkie zmysły, rozwijające kreatywność i twórcze myślenie, a nade wszystko dające dużo radości i możliwość swobodnej zabawy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza