piątek, 14 lutego 2020

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE


3 lutego w Szkole Podstawowej w Pawonkowie odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Sobanią, 21-letnim mieszkańcem Toszka. wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Pan Tomasz opowiadał o swoich pasjach, przygodach i podróżach. Jego największe osiągnięcia, jak dotąd, to przebiegnięcie trzystu kilometrów w siedem dni w trakcie Biegu do Santiago de Compostella, przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego na pokładzie Daru Młodzieży w ramach Rejsu Niepodległości, przebiegnięcie trasy z Zakopanego do Gdyni (750 km w 18 dni) oraz wydanie trzech książek. Oba biegi miały na celu pomoc chorej osobie. 
Pan Tomek zachęcił słuchaczy do realizowania marzeń, do szukania wartościowych celów i do wytrwałości w dążeniu do ich osiągania. Jego wypowiedź można podsumować następująco: wytrwałość, samodyscyplina, odwaga i modlitwa są kluczem do sukcesu.  
Dziękujemy gronu pedagogicznemu szkoły za możliwość zorganizowania spotkania. 

"Bieg do Santiago de Compostella nauczył mnie, że nie powinienem porównywać się do innych i starać się za wszelką cenę być najlepszym na świecie. Powinienem za to robić wszystko, żeby być mistrzem na miarę swoich możliwości. Zawsze dawać z siebie sto procent w drodze na mój prywatny szczyt, nie oglądając się na szczyty, które osiągają inni. Bo nie ma co się oszukiwać, nie każdy może być drugim Leonardo di Caprio w aktorstwie czy Deanem Karnazesem w bieganiu. Ale każdy może być mistrzem na miarę własnych możliwości".
/Tomasz Sobania, 7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza